Çukurova Üniversitesi | Aday Öğrenci | Yerleşke Haritası | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
ZİRAAT FAKÜLTESİ
BİTKİ KORUMA BÖLÜMÜ
Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi

 
  Hakkımızda Personel Eğitim-Öğretim Araştırmalar Linkler İletişim  
 
  Genel Tanıtım
  Misyon/Vizyon/Değer ve Hedefler
  Temel Öğrenme Kazanımları

> Hakkımızda  >  Misyon/Vizyon/Değer ve Hedefler        
Bitki Koruma Bölümünün Misyonu, Vizyonu, Değerleri ve Hedefleri:

Misyon
Bölümümüz tarımsal alanda işlev yürüten çiftçilerimiz, ziraat mühendislerimiz ve akademisyenlere tarım alanındaki yeni bilimsel gelişmelere üretim ve kaliteyi artırmaya yönelik yeni teknikleri benimsetmeyi ve bunları tarım alanındaki tüm çalışanlarla bir koordinasyon içinde yürütmeyi ilke edinmiş elde ettiği deneyimleri paydaşları ile paylaşmayı misyon olarak benimsemiştir.

Vizyon
Eğitim, araştırma ve uygulama alanlarında tüm paydaşlarıyla uyum içerisinde çalışan sorunları bilimsel çerçevede çözümleyen bir bölüm olarak işlev görmek vizyonumuzdur.

Değer ve Hedefler
Bitki Koruma Bölümü bitki sağlığına ilişkin olarak bünyesinde tüm konularda çalışabilecek yeterli donanım ve akademik yapıya sahip kaynakları bünyesinde değer olarak barındırmaktadır. Bitki koruma bölüm hedeflerimiz kurulduğundan bu güne Çukurova bölgesinde karşılaşılan bitki sağlığı konusundaki sorunları sürdürülebilir olarak çözmeyi ilke edinmiştir. Bu sorunları çözmek için yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı projeler sunarak bu projeleri başarıyla tamamlamak ve elde edilen bulguları bilim dünyası ve paydaşları ile paylaşarak Türkiye ekonomisine katkılarda bulunmaktır.Çukurova Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü
 Ziyaretçi sayısı: 1697